
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.5 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 0 mm |
| Thickness | 1.15 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 4 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 16 |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 5 ns |
| Quiescent Current | 5 mA |
| Propagation Delay | 5 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Logic Function | AND, Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 16 |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Number of Outputs | 16 |
| Number of Input Lines | 16 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Type | 3-State |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Non-Inverting |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Current | 5 µA |
Stock: 983
Distributors
pcbx
Unit Price$1.20801
Ext.Price$1.20801
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.20801 | $1.20801 |
| 10 | $0.88229 | $8.82290 |
| 25 | $0.80107 | $20.02675 |
| 50 | $0.75576 | $37.78800 |
| 100 | $0.71301 | $71.30100 |
| 300 | $0.67795 | $203.38500 |
| 500 | $0.64462 | $322.31000 |
| 1000 | $0.62581 | $625.81000 |
| 3000 | $0.59161 | $1774.83000 |
